Powłoka ceramiczna, kwarcowa czy hybrydowa? RÓŻNICE

Powłoka ceramiczna, kwarcowa czy hybrydowa? RÓŻNICE

Żywotność lakieru to istotna kwestia – kierowcy coraz częściej stosują praktyki mające na celu zabezpieczenie karoserii, by zapewnić trwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Usługa aplikacji powłoki ochronnej zyskuje na popularności, a właściciele pojazdów mają coraz większy wybór. Powłoka ceramiczna, kwarcowa czy hybrydowa – która z nich ma najlepsze właściwości?

Profesjonalne zabezpieczenie lakieru samochodowego

Nieskazitelny wygląd lakieru jest marzeniem każdego kierowcy. Gładka i lśniąca karoseria dodaje walorów estetycznych i podtrzymuje wartość rynkową pojazdu. Niestety, aby utrzymać taki efekt, wymagana jest odpowiednia pielęgnacja.

Użytkowanie auta wpływa na kondycję lakieru. Promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, a także brud drogowy to tylko kilka czynników, które negatywnie wpływają na wygląd zewnętrzny pojazdu. Pokrycie lakieru samochodowego specjalną powłoką to innowacyjne rozwiązanie dla wymagających klientów. Zarówno powłoka ceramiczna, jak i kwarcowa czy hybrydowa tworzą trwałą barierę ochronną, zapobiegając powstawaniu wszelkiego rodzaju uszkodzeń.

Powłoka ceramiczna – skuteczne zabezpieczenie przeciw uszkodzeniom

Destrukcyjny wpływ czynników zewnętrznych znacznie osłabia ochronę lakieru. Z czasem na powierzchni widoczne są drobne zarysowania, a także trwałe odpryski, które mogą wymagać kosztownych zabiegów. Ceramiczna powłoka w pełni zabezpieczy pojazd przed wszelkimi czynnikami.

Ceramika charakteryzuje się wysoką trwałością i utrzymuje się na powierzchni lakieru nawet do 10 lat. Jej skład bazuje na dwutlenku krzemu (SiO2), który tworzy cienką, ale twardą warstwę rzędu 9h. Wykazuje doskonałe właściwości hydrofobowe, gwarantuje najwyższy połysk i zwiększa nasycenie koloru. W przypadku powłoki ceramicznej powierzchnia auta jest doskonale chroniona przed promieniami ultrafioletowymi i kwaśnym deszczem, zmniejsza przyczepność brudu (w tym szkodliwej soli drogowej), ułatwia usuwanie ptasich odchodów i innych zanieczyszczeń biologicznych. Ponadto powłoka wykazuje właściwości antystatyczne, trwale wiąże się z powierzchnią auta i ułatwia bieżącą pielęgnację.

Powłoka ceramiczna, kwarcowa czy hybrydowa? RÓŻNICE

Powłoka kwarcowa – doskonała ochrona lakieru

Jest zdecydowanie trwalsza od zwykłego wosku, ale stężenie krzemu jest mniejsze niż w przypadku powłoki ceramicznej. Niemniej jednak kwarc jest równie skuteczną ochroną przed warunkami atmosferycznymi, mikrozarysowaniami oraz zanieczyszczeniami biologicznymi. Jedyną różnicą jest żywotność – okres trwałości powłoki kwarcowej wynosi około 2 lat. Podobnie jak ceramika wykazuje najlepsze właściwości hydrofobowe i osiąga wysoką twardość.

Głównym składnikiem powłoki są nanocząsteczki kwarcu, które pod wpływem spoiwa – najczęściej żywicy – tworzą twardą taflę. Powierzchnia auta jest dzięki temu lepiej chroniona, a całość daje niesamowity efekt – wyjątkową szklistość. To nadaje lakierowi doskonałą głębię koloru, gwarantując niesamowity efekt wizualny. Niewątpliwą zaletą powłoki z kwarcu jest także przystępna cena, co przekonuje kierowców do skorzystania z usług profesjonalistów.

Powłoka hybrydowa – nadzwyczajna szklistość

Powłoki ceramiczne i hybrydowe są coraz bardziej popularne. To innowacyjne rozwiązanie, które doskonale chroni powierzchnię auta przed zniszczeniem. Hybrydowa powłoka jest jednowarstwowa, a jej grubość oscyluje wokół 3 mikronów. Dzięki doskonałym właściwościom odpychania wody istotnie wpływa na zdolność samoczyszczenia się lakieru. Jest odporna na detergenty i chemikalia, można ją stosować zarówno na felgi, jak i nadwozie.

Powłoka hybrydowa jest w stanie utrzymać się na lakierze do 3 lat. To optymalny czas, który chroni powierzchnię auta przed działaniem promieniowania UV i czynnikami atmosferycznymi, a także najlepiej ze wszystkich powłok wydobywa głębię lakieru i tworzy efekt wylanego szkła. Skutecznie chroni przed zarysowaniami i zapewnia wyjątkową estetykę.

Powłoka – długotrwała ochrona własnego samochodu

Technologia cały czas się rozwija, dlatego kierowcy mogą dziś jeszcze lepiej zabezpieczyć swój pojazd przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zgodnie z deklaracją producentów powłoki kwarcowe, ceramiczne i hybrydowe skutecznie chronią powierzchnię przez kilka lat. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba dbać o swój samochód. Wręcz przeciwnie – regularna pielęgnacja wpłynie na trwałość powłoki, pozwalając zachować jej najlepsze cechy.

Jak dbać o zabezpieczony lakier samochodu? Usługodawcy zalecają, by unikać korzystania z automatycznych myjni samochodowych. To właśnie pod wpływem działania twardych szczotek powstają mikrouszkodzenia, które wymagają serwisowania. Warto wiedzieć, że powłoka osiąga twardość całkowitą po około miesiącu od aplikacji. Do tego czasu należy unikać agresywnego mycia i szczotkowania – dzięki temu zabezpieczenie lakieru będzie jeszcze lepsze.

Bling Factory – ceramiczne SPA dla każdego auta

Którą z powłok najlepiej nałożyć na powierzchnię auta? Ceramika, kwarc lub hybryda – każda wydaje się idealnym rozwiązaniem. W celu uzyskania optymalnych rezultatów najlepiej skonsultować się z ekspertem w sektorze tego typu usług. Bling Factory oferuje auto detailing w klasie premium. To profesjonalny salon kosmetyki samochodowej, którego zespół specjalizuje się w ceramice, pozwalając na dłużej zachować salonowy wygląd auta.