Jak zadbać o używane auto dzięki auto spa?

Jak zadbać o używany samochód - Auto Spa

Ogromna część kierowców decyduje się na zakup używanego samochodu. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ auto używane może być nawet kilka razy tańsze od nowego modelu. Samochody używane często w pełni sprawne często noszą jednak ślady użytkowania. Na szczęście zadrapań na karoserii czy uszkodzeń wewnątrz pojazdu można bardzo szybko się pozbyć. W tym celu dobrze jest udać się do profesjonalistów, którzy oferują najwyższej jakości zabiegi ceramic pro oraz szereg innych usług auto detailingu oraz auto spa. Ponadto warto również wiedzieć, jak bezpiecznie kupować używane auto, aby kosmetyczne zabiegi były jedynymi do przeprowadzenia.

Kupno używanego samochodu – na co patrzeć?

Zakup używanego samochodu zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Można jednak skutecznie wyeliminować pojazdy, które mogłyby stać się jak ta przysłowiowa mina i wysadzić nasz pozakupowy budżet w powietrze. Wiadomo, że w przypadku kupna używanego auta do jego ceny trzeba jeszcze doliczyć ewentualne koszty drobnych napraw, wymiany płynów eksploatacyjnych czy nawet zwykłego doprowadzenia samochodu do porządku pod względem estetyki. Jeśli jednak trafimy na model „skarbonkę”, to zanim zaczniemy cieszyć się swoim nowo zakupionym samochodem, możemy otrzeć się o bankructwo. Aktualnie coraz częściej koszty napraw w używanych autach mogą przekroczyć wartość samochodu.

Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego samochodu? Przede wszystkim trzeba przeprowadzić dokładne oględziny zawieszenia, karoserii i elementów eksploatacyjnych. W przypadku samego zawieszenia najlepszym wyjściem jest wizyta na stacji kontroli pojazdów. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, dobrze jest dokonać wstępnej diagnostyki, którą przeprowadzimy samodzielnie. W jej trakcie przyglądamy się dokładnie:

  • lakierowi – sprawdzamy, jaki jest jego stan ogólny, czy są widoczne ogniska rdzy, czy powłoka posiada przebarwienia świadczące o przeprowadzonych pracach lakierniczych (zwłaszcza na progach, słupkach środkowych czy nadkolach).
  • spasowaniu karoserii – przyglądamy się szczelinom pomiędzy poszczególnymi elementami karoserii (drzwi, błotniki, nadkola, maska, zderzaki itp.), odległości pomiędzy nimi powinny być równe, w innym przypadku świadczy to o wcześniejszej ingerencji i ewentualnie o poważniejszej kolizji.
  • wnętrzu – ślady użytkowania na kierownicy, drążku od biegów czy pedałach, sparwdzamy ogólny stan tapicerki samochodowej.
  • płynom eksploatacyjnym – warto zmierzyć poziom oleju oraz sprawdzić pozostałe płyny eksploatacyjne (płyn chłodniczy, płyn od wspomagania, płyn hamulcowy), braki mogą świadczyć o wyciekach i ewentualnych awariach z nimi związanych, których można nie widać podczas jazdy próbnej.
  • Wyposażenie elektryczne – sprawdzamy oświetlenie auta i działanie wyposażenia elektrycznego (np. szyby, lusterka, ogrzewanie/klimatyzacja, wycieraczki szyb itp.).

Jeśli efekt powyższych oględzin będzie satysfakcjonujący, to wtedy można udać się do stacji diagnostycznej, aby sprawdzić zawieszenie i obejrzeć podwozie samochodu. Przy czym wiele defektów wizualnych, takich jak rysy na lakierze czy zaniedbane wnętrze wcale nie muszą dyskwalifikować samochodu, auto detailing jest bowiem w stanie przywrócić świetność zarówno powłokom lakierniczym, jak i wnętrzu samochodu.

Sposób na odświeżenie auta

Bardzo ciekawą propozycją dla właścicieli samochodów używanych są zabiegi aplikowania powłok ceramicznych – Ceramic Pro, które doskonale korygują ubytki lakieru, a dodatkowo zabezpieczają go przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, wysokimi temperaturami, chemią przeznaczoną do czyszczenia samochodów, czy choćby promieniowaniem UV. Zakup takiego zabiegu to niezawodny sposób, żeby auto z długą historią mogło ponownie wyglądać jak nowe. Osoby, które korzystają z usług firmy Bling Factory, mogą liczyć na konsultacje, podczas których dowiedzą się jakie metody warto zastosować w przypadku ich auta.

Często odnowienie karoserii okazuje się jednak niewystarczające, ponieważ pojazd nosi widoczne śladu zużycia również w środku. Wówczas konieczna jest także renowacja jego wnętrza. Specjaliści z Bling Factory zajmują się autem kompleksowo, dlatego odnawianie wnętrza również należy do ich kompetencji. Pasja do samochodów i ogromne zaplecze technologiczne sprawiają, że niemal każdy Klient Bling Factory jest usatysfakcjonowany wysokim poziomem usług.

Kompleksowe auto SPA dla używanych samochodów

Podsumowując, zakup samochodu używanego może być udany, a samo auto, nawet jeśli początkowo nie prezentuje się zbyt dobrze, można z łatwością przywrócić do stanu świetności. Jest to możliwe za sprawą kompleksowych usług auto deatilingu, obejmujących gruntowne czyszczenie i renowacje wnętrza samochodu, mycie karoserii i odświeżenie lakieru oraz pokrycie go ceramiczną warstwą ochronną. Takie rozwiązanie skutecznie zabezpieczy lakier na wiele lat, zwiększając przy okazji wartość całego samochodu.

Dowiedz się więcej >

Na skróty: Auto Spa