Powłoka ochronna na lakier to bezpieczna i zyskująca coraz to większą popularność forma zagwarantowaniu karoserii nienagannego wyglądu.

Powłoka ceramiczna to remedium na codzienne problemy Twojego samochodu

Zapewne jesteś dobrym kierowcą i ufasz swoim umiejętnościom. Nie boisz się, że z Twojej winy porysujesz lub uszkodzisz lakier swojego pojazdu. Dbasz o auto i starasz się je dokładnie czyścić. Nigdy nie myślałeś o zabezpieczaniu karoserii, a jeśli nawet przyszło Ci to do głowy, to szybko porzuciłeś temat. To błąd, który warto szybko naprawić.

Rysy na lakierze

W poniedziałek cały tabun ludzi rusza do pracy i zaczyna się kolejny intensywny tydzień. Wstajesz rano, jesz śniadanie i już czas wychodzić. Spieszysz się, ale świat ma to gdzieś i utykasz w jednym korku, potem w drugim. Jesteś spokojny, bo zdajesz sobie sprawę, że zwykle tak to właśnie wygląda w poniedziałek rano. Podczas gdy Ty cierpliwie czekasz, pewien skuterzysta postanawia być sprytniejszy niż kierowcy samochodów i podczas przeciskania się przez korek ociera błotnik Twojego auta. Rzeczywistość 1:0 lakier.

We wtorek korki jakby mniejsze i docierasz do pracy bez przeszkód. Parkujesz samochód pod drzewem w cieniu, aby auto się nie nagrzało. Kiedy po południu wychodzi zadowolony i chcesz pojechać do domu zauważasz, że na karoserii pojawiło się kilka ptasich odchodów. Wiesz dobrze, co to oznacza. Rzeczywistość 2:0 lakier.

Szkodliwe działanie chemii na myjni

W środę musisz wstać nieco wcześniej, bo trzeba pojechać na myjnię. Po wczorajszym dniu auto wymaga gruntownego czyszczenia. Zależy Ci na tym, żeby samochód prezentował się dobrze, a ptasie odchody to duże wyzwanie. Trzeba potraktować je dość silną chemią, żeby pozbyć się wszelkich „zabrudzeń”. Wszystko przebiegło dobrze, ale czy detergenty na pewno nie są szkodliwe? Teraz wydaje się, że nie, ale po kilku takich wizytach karoseria zauważalnie ucierpi. Rzeczywistość 3:0 lakier.

Znowu korozja na karoserii?

Czwartek to już prawie piątek, ale i tak trzeba zająć się obowiązkami. Na szczęście jest już bliżej niż dalej do wymarzonego odpoczynku. Schodzisz do garażu, żeby zapakować rzeczy do samochodu i przy okazji oglądasz swoje cacko. W niedzielę przychodzi człowiek, który jest zainteresowany jego zakupem – auto musi się jakoś prezentować. Twoje zaniepokojenie wzbudzają jednak ślady korozji w okolicy błotnika. Jak to możliwe? Auto masz dopiero 3 lata! Rzeczywistość 4:0 lakier.

Uszkodzony lakier auta

Wreszcie piątek! Kończysz pracę zadowolony. Jeszcze tylko małe zakupy w centrum handlowym i już tylko odpoczynek. O tej porze wjazd na parking galerii handlowej przypomina raczej slalom z przeszkodami. Nawet nie zauważyłeś, kiedy ktoś, kto zaparkował obok Ciebie, najpierw otarł Twoje auto torbą z metalowym suwakiem, a potem jeszcze przyłożył w nie drzwiami. Rzeczywistość 5:0 lakier.

W sobotę postanawiasz zabrać rodzinę nad jezioro. Zapowiada się bardzo miły dzień. Na miejscu okazuje się, ze Twoje auto będzie musiało stać w słońcu, a jest piekielny upał. Trudno, raz nie zaszkodzi. Szkoda tylko, że to nie jest pierwszy raz, a blaknięcie lakieru widać już gołym okiem. Rzeczywistość 6:0 lakier.

W niedziele jesteś umówiony z człowiekiem, który chce kupić Twoje auto. Ponownie je umyłeś i zadbałeś, by prezentowało się należycie. Rzeczywistości jednak nie oszukasz. Silna chemia, otarcia i rysy, korozja i warunki atmosferyczne zrobiły sporą krzywdę karoserii. Zauważył to również przyszły nabywca i niestety musiałeś sporo zejść z ceny. Rzeczywistość 7:0 lakier.

A wystarczyło położyć ceramikę

Powłoka ceramiczna Ceramic Pro zaradziłaby na wszelkie problemy jakie napotkał lakier Twojego samochodu. Nie musiałbyś się martwić o feralny kontakt ze skuterem czy autami na parkingu centrum handlowego. Ptasie odchody nie byłyby wyzwaniem, a wizyt na myjni karoseria nawet by nie odczuła. Nie pojawiłaby się również korozja i lakier nie wyblakłby na słońcu. Ostatecznie sprzedałbyś auto po wyższej cenie i uniknąłbyś nieprzyjemnych strat.

Nie musisz mieć drogiego, sportowego auta, żeby pomyśleć o zabezpieczeniu jego karoserii. Samochody ze średniej półki cenowej to zazwyczaj te, których używamy na co dzień. To właśnie one są najbardziej eksploatowane, a ich karoseria ma najwięcej okazji do uszkodzenia. Jak widać codziennie mogą zdarzyć się sytuacje, w których  lakier może ucierpieć. Powłoka ceramiczna pozwoli Ci cieszyć się pięknym i bezpiecznym samochodem przez lata.