Jaką powłokę ceramiczną wybrać?

jak wybrać powłokę ceramiczną

Zastanawiasz się, jak niektóre z samochodów zawsze zachwycają swoim wyglądem? Nienaganny lakier, lśniąca powierzchnia, zero zarysowań i ta głębia koloru… Taki wygląd jest możliwy nawet przy codziennym użytkowaniu samochodu przez lata! Jak to możliwe? Wszystko dzięki powłoce ceramicznej. Jest to jeden z lepszych sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodowego przez najróżniejszymi czynnikami zewnętrznymi. Efekt starzenia lakieru? Możesz o nim zapomnieć! Warto jednak wiedzieć, jaką powłokę ceramiczną wybrać, aby faktycznie uniknąć tego efektu na długie, długie lata.

Cechy dobrej powłoki ceramicznej

Jak już wspomnieliśmy powłoka ceramiczna ma przede wszystkim właściwości ochronne. Co to oznacza w praktyce? Nałożenie powłoki na lakier sprawia, że twój samochód otrzymuje dodatkową warstwę zabezpieczającą go przed najróżniejszymi czynnikami zewnętrznymi. Codziennie napotykamy takie niebezpieczeństwa jak zarysowania czy otarcia parkingowe. silna chemia na myjniach. różnorodne czynniki atmosferyczne np. promieniowanie UV, wysoka temperatura, ale również zmagamy się z różnego rodzaju zabrudzeniami, przykładowo piaskiem, ptasimi odchodami czy też błotem. Dodatkowa powłoka sprawia, że wszelkie niebezpieczeństwa nie stanowią już takiego zagrożenia dla lakieru, ponieważ powłoki ceramiczne chronią samochód przed głębokimi zarysowaniami czy też osiadaniem brudu. Jeżeli ważny jest dla ciebie wygląd samochodu, z pewnością zainteresuje cię fakt, że powłoka ceramiczna wpływa na wygląd lakieru. Dzięki niej staje się on lśniący niczym efekt lustra, a także zostaje wydobyta jego głębia koloru.

Dlaczego warto zainwestować w powłokę ceramiczną?

Same zalety wymienione wcześniej wydają się już w pełni przemawiać za podjęciem decyzji o nałożeniu powłoki ceramicznej. Mimo to warto wspomnieć o jeszcze kilku ważnych kwestiach, dlaczego w obecnych czasach powłoka ceramiczna jest ważna. Samochody, które są teraz produkowane podlegają pewnym standardom, które dotyczą też używanych lakierów. Ze względu na aspekt ekologicznych stosuje się obecnie lakiery wodne, które cechuje większa podatność na różnorodne uszkodzenia. Oprócz tego lakiery są nakładane w cieńszych warstwach, więc wzrasta ryzyko zarysowania go. Mimo, że twój samochód po wyjeździe z salonu będzie zachwycał cię połyskiem czy głębią koloru lakieru, musisz wziąć pod uwagę, że lakier ten może w szybkim tempie stracić swoje właściwości, a jego wygląd się pogorszy. Nałożenie powłoki ceramicznej sprawia, że salonowy wygląd będzie towarzyszył samochodowi na długie, długie lata. Warto dodać, że samochody z nałożoną powłoką ceramiczną są więcej warte. Jeżeli ewentualnie chciałbyś sprzedać swój samochód, zyskasz na nim dużo więcej niż w sytuacji, gdy nie posiadałby on powłoki ceramicznej.

Powłoka Ceramic Pro – absolutny hit wśród powłok ceramicznych!

Jaką więc powłokę wybrać? Jeżeli chcesz mieć pewność, co do jakości wykonanej usługi wybieraj produkt pochodzący od lidera w swojej dziedzinie. Najlepszym tego przykładem jest powłoka ceramiczna Ceramic Pro 9H. Jest to powłoka, która wyróżnia się twardością na poziomie 9H, czyli aż kilkukrotnie większą niż twardość zwykłego lakieru. Cecha ta sprawia, że lakier staje się odporny na silną chemię, korozję, utlenianie najtrudniejsze warunki atmosferyczne, bardzo wysoką temperaturę, a także inne czynniki, które napotykamy codziennie na drogach. Dodatkowo powłoka Ceramic Pro posiada właściwość nazwaną efektem samooczyszczenia. Polega ona na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego na lakierze, co sprawia, że wystarczy sama woda do usunięcia brudu. Dzięki temu nie musisz używać silnej chemii, a samo czyszczenie samochodu staje się niezwykle proste i szybkie. Dodatkowo zauważysz także, że samochód nie będzie się tak mocno brudził. Jest to z pewnością inwestycja warta swojej ceny!