Jaką folię ochronną na samochód wybrać?

Jak wybrać folie ochronna

Samochód jest twoim oczkiem w głowie? Jeżeli tak zapewne chcesz go chronić przed najróżniejszymi zabrudzeniami czy zniszczeniami, tak by służył ci w swojej najlepszej kondycji przez długie lata. Jednak każdego dnia na drogach napotykamy masę czynników, które mogą powodować niszczenie wyglądu lakieru, a co za tym idzie psucie jego jakości. Jeżeli chcesz chronić lakier samochodu warto rozważyć opcję nałożenia folii ochronnej na niego. Poniżej dowiesz się czym jest folia ochronna na lakier, a także jaką folią warto wybrać.

Właściwości folii ochronnej na lakier

Można powiedzieć, że folia ochronna to system ochronny lakieru samochodu. Jest ona dodatkową przezroczystą warstwą nakładaną na lakier w celu nie tylko zabezpieczenia go, ale również dodania nowych właściwości. Folia ochronna może być nałożona na wszystkie elementy lakierowane w samochodzie bądź też na wybrane elementy lub tylko te najbardziej narażone, jak np. przedni zderzak, lusterka, reflektory, maska czy błotniki. Dokładne właściwości folii ochronnej zależą przede wszystkim od tego, na jaką firmę się zdecydujesz.

Folia ochronna PPF od XPEL, czyli specjalista w swojej dziedzinie

Aby nie posługiwać się ogólnikami, najlepiej przedstawić właściwości folii ochronnej na przykładzie produktu wysokiej jakości, jakim jest folia ochronna od marki XPEL. Jest to folia wyróżniająca się w 100% przezroczystością. Dzięki temu nie musisz się obawiać zmienienia koloru lub odcienia twojego lakieru. Stanowczo najbardziej wyróżniającą cechą folii XPEL jest samoregeneracja. Oznacza ona zdolność do samodzielnego usuwania zarysowań z powierzchni lakieru. Aby do tego doszło wystarczy jedynie wpływ ciepła, czyli np. światła słonecznego bądź też ciepła panującego w garażu. Wystarczy już kilka minut aby zadrapania zniknęły! Dzięki temu niestraszne ci będą otarcia, które często zdarzają się na parkingach czy też przy miejskiej jeździe. Dodatkowo folia posiada odpowiednią grubość, aby zapobiegać powstawaniu odprysków czy też grubych rys. Oznacza to, że samochód zostaje w pełni zabezpieczony i przygotowany do jazdy, nawet tej szybkiej.

Niekiedy obawą przed nakładaniem folii ochronnej jest wykorzystywanie ostrych narzędzi w celu nałożenia folii. W przypadku marki XPEL obawa ta znika, ponieważ folie zostają wycięte na ploterze na podstawie ogromnej bazy wykrojów. W bazie tej znajdują się gotowe szablony, które następnie zostają wycinane przez maszynę i są gotowe do nałożenia. Zastosowanie szablonu sprawia, że nie ma potrzeby docinania folii bezpośrednio przy karoserii.

Warto patrzeć na nałożenie folii ochronnej nie w formie kosztu, a inwestycji. W czasie szybkiej jazdy samochód ulega piaskowaniu, które prowadzi do odprysków lakieru. Oprócz tego w codziennej jeździe po mieście jesteśmy również narażeni na pojawienie się otarć czy też zarysowań. Nałożenie folii ochronnej sprawia, że nie trzeba będzie więcej naprawiać wyglądu lakieru. Samochód dłużej będzie służył w swojej najlepszej kondycji, a w przypadku ewentualnej sprzedaży będzie więcej wart. Jego wizualne aspekty nie zmieniają się, a jedynie zyskuje on dodatkowe właściwości, które sprawiają, że lakier będzie przez lata wyglądał tak samo dobrze!