Auto Spa – Jak zadbać o nowe auto?

auto spa

Wszyscy kierowcy, którzy inwestują w nowy samochód, chcą, żeby ich auta wyglądały idealnie jak najdłużej. W praktyce może to sprawiać pewne problemy. Szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, zadrapania gałęziami czy choćby działalność owadów sprawiają, że samochód szybko traci swój blask. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają zwiększyć trwałość lakieru, a także szybko wypełnić ubytki. Jeżeli jesteś posiadaczem nowego pojazdu, być może zainteresuje Cię auto detailing z prawdziwego zdarzenia. Jeśli dopiero planujesz zakup nowego auta z salonu, podpowiadamy, jakie formalności się z tym wiążą i wyjaśniamy, dlaczego warto już od samego początku zatroszczyć się o zabezpieczenie lakieru nowego auta.

Zakup nowego auta z salonu – formalności

Zanim przejdziemy do tego, jak zadbać o swoje nowe auto, warto wspomnieć o formalnościach, które towarzyszą zakupowi samochodu z salonu. Odbiór samochodu z salonu różni się nieco od zakupu auta na rynku wtórnym. O ile używany samochód zazwyczaj od razu jest już gotowy do jazdy, to w przypadku zakupu auta z salonu formalności wyglądają nieco inaczej.

W tym przypadku, aby w ogóle wyjechać z salonu, konieczne jest wcześniejsze udanie się do Urzędu Miasta (Wydział Komunikacji) w celu:

  • dokonania pierwszej rejestracji samochodu
  • otrzymania czasowego dowodu rejestracyjnego
  • odebrania tablic rejestracyjnych i nalepki rejestracyjnej na przednią szybę.

Aby dokonać pierwszej rejestracji, dealer po zakupie auta powinien przekazać nowemu właścicielowi, niezbędne do tego dokumenty. Są to:

  • dowód zakupu samochodu (np. fakturę VAT)
  • karta pojazdu
  • świadectwo zgodności WE
  • potwierdzenie zapłaty akcyzy, w przypadku aut wyprodukowany w UE (wydruk z serwisu e-ZEFIR lub zaświadczenie z salonu).

Kolejnym krokiem, po zarejestrowaniu nowego samochodu z salonu, jest niezwłoczne ubezpieczenie samochodu, ponieważ bez ważnej polisy OC salon po prostu nie wyda pojazdu do odbioru. Skoro już wiadomo, jak krok po kroku wygląda rejestracja i odbiór nowego auta z salonu, można przejść do kwestii auto SPA dla nowych samochodów. Dla wielu z pewnością będzie sporym zaskoczeniem fakt, że nowe samochody potrzebują dużej troski już od samego początku – o ile oczywiście chcemy zachować ich wysoką wartość i co najważniejsze, trwałość i piękny wygląd lakieru. O co tutaj chodzi?

Nowy samochód a auto SPA – dlaczego warto?

Wyjeżdżając nowym samochodem z salonu, zazwyczaj nie bierzemy nawet pod uwagę tego, że coś trzeba w nim poprawiać czy wykazywać szczególną troskę o piękną karoserię. Niestety jest to duży błąd. Współczesne technologie produkcji powłok samochodowych nie są już takie, jak te sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Wyśrubowane normy ekologiczne wymuszają na producentach stosowanie mniej szkodliwych, a przy tym niestety również mniej trwałych powłok lakierniczych. Równocześnie warstwy lakieru są coraz cieńsze, co również wpływa na ich wytrzymałość.

W ten sposób nowe samochody w dniu opuszczenia salonu mają piękny i błyszczący lakier. Niestety jego nieskazitelny stan nie utrzymuje się zbyt długo. Szkodliwe czynniki atmosferyczne, a nawet mycie samochodu na myjni, powodują dość szybkie wyblaknięcie i uszkodzenie powłoki. A to niestety nie jest kwestią jedynie estetyki – ubytki w lakierze stają się z czasem źródłem korozji, która zaczyna pochłaniać karoserie. Tym samym nowe auto traci błyskawicznie na wartości. Sposobem na wzmocnienie słabych fabrycznie powłok lakierniczych w nowych samochodach jest auto SPA i profesjonalne zabezpieczenie lakieru. Niezwykle skutecznymi metodami auto detailingu, które gwarantują wieloletnią ochronę nowego lakieru, są:

  • folie ochronne
  • powłoki ceramiczne

Tego typu powłoki zabezpieczają lakier przed wyblaknięciem i uszkodzeniami, co pozwala zachować piękny wygląd karoserii przez wiele lat i zapobiega gwałtownej utracie wartości samochodu.

Specjaliści od kosmetyki samochodowej

Z tego też właśnie powodu, choć świeżo zakupione auto prezentuje się znakomicie, warto zadbać, żeby stan ten utrzymywał się jak najdłużej. Bling Factory z Olsztyna jest prawdziwym specjalistą w swojej branży, dlatego warto zapoznać się ze szczegółową ofertą firmy. Klient może liczyć, że profesjonalni konsultanci pomogą mu wybrać metodę ochrony, która będzie najbardziej adekwatna do jego oczekiwań względem pojazdu.

Auto spa staje się coraz bardziej popularny w Polsce, jednak specjalistów, którzy potrafią wykonywać go perfekcyjnie, ciągle brakuje. Bling Factory zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na rynku. Firma jest założona i prowadzona przez pasjonatów motoryzacji, którzy dbają o najdrobniejsze detale każdego samochodu. Wykorzystywanie kosmetyków samochodowych najwyższej jakości to kolejny znak rozpoznawczy firmy. Wiedza i ciągłe doskonalenie umiejętności w zakresie auto detalingu, owocują perfekcyjnie prezentującymi się autami i szerokim gronem zadowolonych Klientów.

Dowiedz się więcej >