Folia ochronna na lampy samochodowe – czy warto ją nałożyć?

lampa samochodowa

Bardzo dużo mówi się o foliach ochronnych PPF w kontekście ochrony lakieru samochodowego. Nikt nie ma tutaj wątpliwości, nad jej skutecznością i zasadnością nałożenia. Nieco rzadziej temat ten jest poruszany przy kwestii ochrony innych elementów samochodu, przede wszystkim takich jak szyby czy reflektory. Czy folia ochronna na lampy to rozwiązanie warte rozważenia? Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Reflektory samochodowe – po co ochrona

Podobnie jak lakier samochodowy, także powierzchnia reflektorów – zwłaszcza przednich – narażona jest na uszkodzenie. Przednie lampy samochodowe muszą wytrzymać duży opór powietrza oraz uderzenia drobinek piachu, błota czy kamieni. Nie bez znaczenia dla ich kondycji i wyglądu jest również działanie promieni UV oraz niesprzyjająca aura w postaci deszczu czy śniegu.

Wszystko to wpływa na niszczenie powierzchni reflektorów, które nie tylko wyglądają coraz mniej atrakcyjnie, ale również nie świecą już tak dobrze, jak za czasów swojej świetności. Tym samym za sprawą mikrouszkodzeń, odprysków, rys oraz matowienia reflektorów spowodowanego utlenianiem się ich wierzchniej warstwy, następuje ich systematyczna degradacja. Z czasem konieczna staje się renowacja reflektorów, polegająca najczęściej na ich wypolerowaniu. Takiego zabiegu nie można jednak przeprowadzać w nieskończoność.

Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest profesjonalna folia ochronna na lampy samochodowe. Decydując się na jej montaż, zapewniamy reflektorom ochronę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i destrukcyjnym wpływem czynników atmosferycznych – powodujących przede wszystkim ich matowienie.

lampy samochodowe

Folia ochronna na lampy samochodowe w praktyce

Folię ochronną na lampy samochodowe można założyć zarówno na nowe samochody, jak i na starsze auta. W tym drugim przypadku zapewne potrzebna będzie regeneracja reflektorów, czyli ich dokładne wyczyszczenie i wypolerowanie. Przy czym folie ochronne na lampy to produkty zazwyczaj transparentne, które zapewniają prawidłowe oświetlenie drogi. Dostępne są również tuningowe folie przyciemniające lampy.

W ofercie naszego salonu do zabezpieczenia reflektorów używamy przede wszystkim nowoczesnej folii XPEL, która gwarantuje:

  • Trwałe zabezpieczenie lamp przed uszkodzeniami spowodowanymi odłamkami.
  • Ochronę przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.
  • Prawidłowe rozproszenie ciepła i światła lampy samochodowej.
  • Samoregeneracja folii pod wpływem ciepła.
  • Za sprawą specjalnej warstwy wewnętrznej folii XPEL, która przylega do ewentualny rys i nierówności na lampie, po naklejeniu folii uzyskujemy efekt pełnej gładkości i równości powierzchni.

Warto zaznaczyć, że założenie ochronnej folii PPF jest procesem odwracalnym i w żaden negatywny sposób nie oddziałuje na powierzchnie lampy. Jest to skuteczna ochrona, która na wiele lat zabezpiecza reflektory praktycznie przed wszystkimi standardowymi zagrożeniami! Tego typu powłoka jest skuteczna również w przypadku mocniejszych uderzeń, chroniąc lampę przed potrzaskaniem!

lampy samochodowe

Ochrona reflektorów samochodowych folią XPEL – jakie pakiety do wyboru?

Folię ochronną na lampy można z powodzeniem zainstalować tylko w ich obrębie. Decydując się na skorzystanie z oferty naszego salonu masz w takiej sytuacji do wyboru przede wszystkim wariant obejmujący naklejenie folii na pojedynczy element. Jeśli zależy Ci na bardziej kompleksowej ochronie reflektorów i samochodu, ale nie chcesz w całości oklejać go folią, to zachęcamy do zapoznania się z dwoma innymi wariantami:

  • Pakiet Bikini – podstawowe zabezpieczenie czołowej części samochodu, obejmujące reflektory, lusterka, przedni zderzak i 1/3 błotnik oraz 1/3 wysokości maski.
  • Pakiet Full Front – w tym przypadku pokryty folią ochronną zostaje cały przód samochodu, wraz z reflektorami, przednimi zderzakami, błotnikami, całą maską i lusterkami.

Nie da się ukryć, że folia ochronna na lampy samochodowe to skuteczny sposób na wieloletnią ochronę reflektorów, które ze swojej natury są elementami narażonymi na uszkodzenia i zmatowienie. Wybierając takie rozwiązanie, stawiamy nie tylko na estetyczny wygląd, ale także na w pełni sprawne oświetlenie działające przez długie lata.