Folia ochronna na klamki samochodowe – tak czy nie?

Folia ochronna na klamki samochodowe

Transparentne folie ochronne to bardzo uniwersalny sposób zabezpieczenia samochodu. Co istotne, można je położyć kompleksowo – na całe auto lub tylko na jego wybrane elementy. Jednym z nich są klamki i przestrzeń pod klamkami. Czy oklejenie tych części to dobre rozwiązanie? Już wyjaśniamy!

Klamki samochodowe a folia ochronna

Klamki samochodowe i przestrzeń pod nimi to rejony, które paradoksalnie są szczególnie narażone na uszkodzenia i bardzo często nawet całkiem nowe auta właśnie w tych miejscach posiadają już zauważalne ślady użytkowania. I o ile dla innych elementów karoserii największym zagrożeniem są czynniki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne powstałe w czasie jazdy, to największym zagrożeniem dla klamek samochodowych i przestrzeni pod nimi są zazwyczaj nasze paznokcie, biżuteria czy nawet kluczyki samochodowe, które po prostu przy szybkim otwieraniu auta mogą rysować powierzchnię lakieru.

Tym samym im częściej otwieramy samochód, tym większe jest ryzyko powstania zarysowań w tych rejonach. Sprzyjają temu dłuższe paznokcie – w tym modne tipsy oraz wszelkiego rodzaju pierścionki, które także mogą przypadkowo uszkadzać lakier. A niestety, współczesne lakiery fabryczne ze względu na restrykcyjne normy ekologiczne, jakie muszą spełniać, są po prostu bardzo słabej jakości i naprawdę łatwo jest uszkodzić ich powłokę.

Transparentna folia ochronna na klamki samochodowe – tak czy nie?

Odpowiedź na pytanie folia ochronna na klamki samochodowe – tak czy nie, jest raczej twierdząca. Zabezpieczenie przestrzeni pod klamkami i samych klamek samochodowych jest z pewnością czymś, co warto rozważyć, jeśli zależy nam na ochronie lakieru samochodowego w tych newralgicznych miejscach. Nowoczesne transparentne folie ochronne są bowiem w stanie skutecznie zabezpieczyć powłokę lakieru samochodowego także przed zarysowaniami spowodowanymi paznokciami czy innymi ostrymi przedmiotami.

Folia ochronna na klamki samochodowe

Folia ochronna na klamki samochodowe i przestrzeń pod nimi – kiedy warto?

Oklejenie folią klamek samochodowych i przestrzeni pod nimi to rozwiązanie, które trzeba rozważyć niezależnie od okoliczności. Położenie folii na wybranych elementach samochodu nie jest długim ani skomplikowanym procesem – chociaż wiele zależy tutaj od rodzaju klamek, jakie mamy w samochodzie. Nie jest to jednak coś bardzo drogiego, a daje ochronę na wiele lat. Są jednak szczególne wskazania do zainwestowania w taką folię ochronną na klamki. Jakie?

Folia ochronna na klamki samochodowe jest czymś bardzo wskazanym wtedy, gdy:

  • Mamy nowy samochód – montaż folii ochronnej na klamki nowego samochodu może pomóc zachować jego estetyczny wygląd i wartość przez dłuższy czas.
  • Chcemy zwiększyć wartość samochodu – jeśli planujemy sprzedać swój samochód, montaż folii ochronnej może zwiększyć jego wartość rynkową, ponieważ potencjalni nabywcy mogą docenić dodatkową ochronę i zachowanie estetyki.
  • Często korzystamy z samochodu – w sytuacji, gdy często korzystamy z samochodu, na przykład do przewozu osób lub towarów, klamki mogą być narażone na szybsze zużycie. Folia ochronna może pomóc w zabezpieczeniu klamek przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.
  • Mamy dzieci i zwierzaki – jeśli często podróżujemy z dziećmi lub z psem, istnieje większe ryzyko przypadkowego zarysowania klamek. Montaż folii ochronnej może pomóc w ochronie klamek przed tego rodzaju uszkodzeniami.

Również wtedy, gdy nosimy na co dzień różnego rodzaju biżuterie – w tym pierścionki, zegarki czy bransoletki, także warto rozważyć oklejenie klamek samochodowych folią ochronną. Szczególnie wtedy, gdy naprawdę zależy nam na ochronie lakieru i estetycznym wyglądzie swojego samochodu.

Folie ochronne PPF pod klamki samochodowe – montaż na wybrane elementy

Zabezpieczenie klamek i przestrzeni pod klamkami można zrealizować za pomocą transparentnych folii ochronnych PPF. W takiej sytuacji jest to usługa obejmująca oklejenie wybranych elementów samochodu. Są to folie transparentne, które pozwalają na dyskretną ochronę lakieru. Przy czym są one bardzo trwałe – w przypadku folii XPEL producent daje do 10 lat gwarancji!