Renowacja zabytkowych samochodów w auto spa

Renowacja Zabytkowych Samochodów

Kolekcjonerzy starych, zabytkowych aut poświęcają wiele czasu i pieniędzy, żeby doprowadzić swoje samochody do idealnego stanu. Usługą, która z pewnością ich zainteresuje, jest auto detailing Olsztyn, czyli usługa czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu przy użyciu najlepszych produktów kosmetycznych przeznaczonych dla samochodów.

Renowacja samochodów zabytkowych – z troską o każdy detal!

Przywrócenie do stanu świetności samochodów zabytkowych jest sporym wyzwaniem. Renowacja samochodów zabytkowych wymaga bowiem indywidualnego podejścia, ponieważ nie są to standardowe pojazdy. Dlatego też poszczególne etapy prac wymagają stosowania rozwiązań nieszablonowych. Warto zaznaczyć, że odnowienie samochodu zabytkowego w usłudze auto detalingu obejmuje dwa warianty, które z reguły wybierane są kompleksowo. I są to:

  • renowacje wnętrza samochodu
  • renowacje powłoki lakierowej

W obu przypadkach mamy do czynienia z przeprowadzeniem gruntownych napraw, które mają na celu przywrócenie samochodu do stanu idealnego. W przypadku wnętrza auta zabytkowego jest to często renowacja skóry samochodowej, która obejmuje usunięcie uszkodzeń i przebarwień, a następnie pokrycie tapicerki warstwą odpowiednio dobranej powłoki ochronnej. Profesjonalna wiedza oraz wysokiej jakości kosmetyki samochodowe pozwolą z powodzeniem odnowić wnętrze auta bez konieczności wymieniania tapicerki na nową.

Renowacja karoserii zabytkowego samochodu w zależności od potrzeb może obejmować gruntowną odnowę – łącznie z polerowaniem lakieru, jak i mniej inwazyjne prace, takie jak dokładne mycie karoserii oraz pokrycie jej przykładowo ceramiczną powłoką ochronną. Ciekawą opcją jest również Dry Ice Detailing, czyli mycie silnika suchym lodem, co pozwala na bezpieczne usunięcie zabrudzeń z komory silnika.

Auto SPA dla samochodów zabytkowych

Samochody zabytkowe to szczególna kategoria pojazdów, które oczywiście wymagają troski od swoich właścicieli, jednak wbrew pozorom są to z reguły samochody wykonane z o wiele trwalszych materiałów niż współczesne pojazdy. Z tego też powodu ich pielęgnacja – jeśli tylko jest systematyczna – nie należy do trudnych. W przypadku renowacji samochody zabytkowe są jednak wymagające, ponieważ do czyszczenia czy odnowienia tapicerki oraz powłok lakierowych należy stosować wysokiej klasy produkty.

Tutaj mamy bowiem do czynienia nie tyle z zapobieganiem spadku wartości samochodu, a z jego systematycznym wzrostem. Dobrze utrzymane samochody zabytkowe – zwłaszcza klasyki motoryzacji (chociaż nie tylko one) – to pojazdy, których wartość z każdym kolejnym rokiem rośnie. Jest to zatem świetna inwestycja. Oczywiście, aby tak było, niezbędne jest utrzymanie auta w doskonałym stanie i tutaj właśnie pojawia się auto SPA dla samochodów zabytkowych. Na czym ono polega? Są to przede wszystkim zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne, dzięki którym samochód wspaniale się prezentuje wewnątrz i na zewnątrz.

Do usług auto SPA dla samochodów zabytkowych zaliczyć można:

  • czyszczenie tapicerki
  • zabezpieczenie skórzanej tapicerki samochodu impregnatem lub powłoką ochronną
  • korekta lakieru
  • polerowanie pozostałych elementów samochodu (klosze lamp, detale z tworzyw sztucznych itp.)
  • mycie SPA karoserii samochodu
  • zabezpieczenie auta wybranymi powłokami ochronnymi

Przy czym pielęgnacja samochodów zabytkowych jest czynnością wymagającą precyzji, z tego też powodu takie prace najlepiej zlecać specjalistom, którzy mają doświadczenie w realizacji tego typu usług.

Auto detailing Olsztyn, czyli SPA dla samochodów

Auto detailing Olsztyn to nowoczesna usługa, z którą powinien zapoznać się każdy miłośnik starych, zabytkowych samochodów. Dzięki niej można doprowadzić samochód do doskonałego stanu, sprawić, że nawet zabytkowe auto będzie wyglądało tak, jak gdyby dopiero wyjechało z fabryki. Niezmiernie ważne jest jednak, żeby powierzyć swój samochód profesjonalistom. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które używają złej jakości produktów, co przekłada się na stan samochodu, może także doprowadzić uszkodzenia lakieru.

Jedną z wiodących na rynku firm oferujących auto detailing Olsztyn jest Bling Factory, która zatrudnia prawdziwych profesjonalistów, a dodatkowo posiada wyróżnienia i certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość jej usług. Odwiedzając jej salon, możemy liczyć zarówno na renowację karoserii, jak i na odświeżenie samochodu od wewnątrz. Firma oferuje takie zabiegi jak odświeżanie wnętrza auta czy wypełniane ubytków i zabezpieczanie lakieru. Kierowcy, którzy są bardzo przywiązani do swoich samochodów, powierzając je profesjonalistom, nie muszą obawiać się o ich bezpieczeństwo. Siedziba firmy jest bardzo dobrze strzeżona, Bling Factory jest również ubezpieczona.

Dowiedz się więcej >

Na skróty: auto spa olsztyn